Rahvusvaheline arstide arvamus: uus võimalus BTA kindlustusega
Rahvusvaheline arstide arvamus: uus võimalus BTA kindlustusega
Rahvusvaheline arstide arvamus: uus võimalus BTA kindlustusega
Alates uuest aastast on rahvusvaheliselt tunnustatud arstide arvamused ravikindlustuse ja õnnetusjuhtumikindlustuse kaudu kindlustatutele kättesaadavamad BTA kindlustuse ja diagnose.me platvormi kaudu. Viimane ühendab enam kui 160 erialaarsti 35 riigist, pakkudes laialdasi võimalusi ekspertarvamuse saamiseks.
Nüüdsest saavad BTA ravikindlustuse ja õnnetusjuhtumikindlustuse omanikud võimaluse küsida oma diagnoosi ja ravivõimaluste kohta rahvusvahelist ekspertarvamust. Kindlustus võimaldab edaspidi saada tunnustatud arstide sõltumatu arvamuse, mis aitab suurendada kindlustatute kindlustunnet oma ravi ja terviseseisundi osas. See uuendus annab võimaluse pöörduda rahvusvaheliste eriarstide poole, kui olemasolev arsti arvamus tundub ebakindel või vajab kinnitust.
Teisene arvamus on eriarsti sõltumatu hinnang, mille eesmärk on analüüsida ja vajadusel kinnitada juba määratud diagnoosi, raviskeemi ja ravimite valikut. Eesti Patsientide Liidu sõnul võib teisese arvamuse andjaks olla nii Eestis tegutsev eriarst kui ka rahvusvaheliselt tunnustatud spetsialist.
Kuidas rahvusvaheline ekspertarvamus aitab kindlustatut?
"Diagnose.me ei asenda Eesti arsti raviotsuseid, vaid täiendab neid," selgitas Jana Mängel, BTA Kindlustuse isikukindlustuse tootejuht. "Meie eesmärk on pakkuda kindlustatutele täiendavat kindlustunnet, et nende ravi vastaks rahvusvahelistele parimatele praktikatele. Samuti aitab see teenus vähendada ebakindlust, mis võib tekkida keeruliste diagnooside puhul."
Diagnose.me kaudu saavad BTA ravikindlustuse ja õnnetusjuhtumikindlustuse omanikud valida rahvusvaheliselt tunnustatud eriarsti, kirjeldada oma terviseseisundit ning jagada vajalikke meditsiinilisi dokumente (nt arstide kokkuvõtted, MRT- või KT uuringud ja vereanalüüside tulemused), et saada sõltumatu ekspertarvamus oma seisundi kohta.
Mängeli sõnul ei ole vaja karta, kas kõik vajalikud dokumendid on esitatud või mitte. “Kui mõni dokument puudub, võtab diagnose.me spetsialist kliendiga ühendust ja küsib lisa," selgitas ta. Tavaliselt valmib eksperdi põhjalik raport 3–5 päeva jooksul ning vajaduse korral saab saadud arvamuse põhjal esitada täiendavaid küsimusi.
"Keeruliste terviseseisundite korral on oluline, et inimesed tunneksid end kindlalt," lisas Mängel. "Diagnose.me võimaldab saada sõltumatu ekspertarvamuse, mis võib aidata keerulistes olukordades paremaid lahendusi leida."
Diagnose.me pakub kindlustatutele väärtuslikku tuge ka olukordades, kus patsient vajab täiendavat kindlustunnet oma terviseseisundi osas, ravi ei anna soovitud tulemusi või diagnoos on ebaselge. Kui seni valis kindlustatu teisese arvamuse saamiseks kohaliku eriarsti arvamuse, siis nüüd saab lisaks kasutada ka rahvusvahelist ekspertiisi ilma igasuguste geograafiliste või keeleliste piiranguteta.
Kuidas teenus töötab?
1. Kindlustatul peab olema kohaliku arsti poolt määratud diagnoos ja ravi.
2. Kindlustatu saab valida rahvusvahelise arsti, kes on spetsialiseerunud tema konkreetsele terviseseisundile. Vajadusel aitab platvormi meeskond arsti leidmisel.
3. Kindlustatud saavad jagada meditsiinilisi dokumente ja esitada oma küsimusi, mis aitavad erialaarstil teisese arvamuse koostamisel.
4. Valminud hinnang aitab kinnitada diagnoosi ja olemasolevat raviskeemi või kaaluda muid ravivõimalusi.
Liitu BTA ravi- ja õnnetusjuhtumikindlustusega, et saada oma diagnoosile rahvusvaheliselt tunnustatud ekspertide arvamus: https://www.bta.ee/era/ravikindlustus